~~TDBD 150.SAYI

Başkanlar Konseyi

Aydın Dişhekimleri Odası Başkanı Oktay İşbilir:

İktidarı da muhalefeti de ikna etmek bizim görevimiz

 

Başkanlar  Konseyini organizasyon ve içerik anla-
mında  değerlendirebilir misiniz? Organizasyon anlamında Balıkesir Dişhekimleri Odasına teşekkür ediyorum, gerçekten çok sıcak bir ev sahipliğiyle bizleri ağırladılar.
İçerik anlamında değerlendirmeden önce 10 Ekim’de Ankara’da barış için, özgürlük için, demokrasi için yürümek isterken hunharca katledilen vatandaşları- mıza, kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum; bütün ülkemizin başı sağolsun. Türkiye’nin her yerinde polislerimizin, askerlerimizin, vatandaşlarımızın canına malolan bu katliamların bir an önce durdurulmasını bir sağlıkçı olarak canı yürek- ten diliyorum.
Böyle bir süreçte mesleki sorunları konuşmak hiç kolay değil ama ülkemizin diğer sorunları gibi sağlık sorunlarının da demokratik hukuk devletine yakışır bir şekilde düzenlenmesi gerektiğini düşünüyorum.

Son Yönetmelik olayında olduğu gibi ilgili kesimle- rin görüşleri, ihtiyaçları dikkate alınmadan yapılan düzenlemeler buna pek uygun değil. Aklın, biliminin bize gösterdiği yolda hareket etmemiz lazım.

Seçim  sonrası TBMM’de yer alacak  siyasi partilere götürülecek dosya  konuları  da ele alındı...
Biz zaten bunun için buradayız. Çoğunlukla bizi dik- kate almasalar da tekrar gideceğiz; on kere, yüz kere, hiç önemli değil. Aklın ve bilimin gösterdiğini savun- duğumuzu biliyoruz. Buna iktidarı da muhalefeti de ikna etmek bizim görevimiz. Bizim göremediğimiz bir şey varsa göstersinler, oturup değerlendirelim ama bütün bilimsel gerçekleri elinizin tersiyle bir tarafa itip ‘ben yaptım oldu’ mantığıyla yürümek herkesi gerer. Bundan da ne dişhekiminin, ne hükümetin ne de halkın bir çıkarı olur. İnşallah bir şekilde ortak paydada buluşuruz.